Мій сайт
Каталог статей
Меню сайту

Категорії розділу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Вітаю Вас, Гість · RSS 11.05.2024, 14:35

Головна » Статті » Мої статті

Зроби спокійний стан
Спокійний, як танк
Як за хвилину навчитися контролювати свої емоції

На ізраїльському курорті звільнений із готелю помічник кухаря влаштував бійню, відкривши стрільбу, і забарикадувався на кухні. Лише завдяки холоднокровності прибулих спецназівців його знешкодили. Самовладанню співробітників спецпідрозділів усіх країн учать у першу чергу.

А чи можемо ми — звичайні люди — перейняти техніку самовладання спецназу, щоб уміти контролювати свої емоції і не випліскувати гнів, зберігаючи власні нервові клітини? Професійними секретами поділився кандидат в майстри спорту з рукопашного бою.

Якщо ви відчуваєте, що розмова загрожує перерости в скандал, не давайте упіймати себе в пастку. Краще всього починати тренуватися на дрібницях — в дрібних сутичках в транспорті, магазині, коли вам просто щось не подобається, і т. д. Тоді в реально серйозній стресовій ситуації ви зможете швидко оволодіти собою.

Якщо ви на нервах, можна, звичайно, прийняти розслабляючу ванну, заварити чай й, укрившись пледом, почитати улюблену книгу. Але якщо ви зараз знаходитеся в кабінеті у начальника або має відбутися важливий виступ, треба вміти швидко, просто, а головне — непомітно заспокоїти нерви. У той момент, коли ви починаєте злитися або сильно нервувати, в організмі викидається в кров велика кількість адреналіну. Вся техніка «заспокоєння» розрахована на те, щоб швидше понизити його рівень. Коли адреналіну в крові багато, серцебиття частішає, м’язи знаходяться в гіпертонусі, дихання збивається, стає переривчастим. Правильне дихання — найефективніший спосіб «спалити» адреналін: чим більше ваші м’язи отримають кисню, тим швидше адреналіну стане менше. Дихати можна декількома способами.

Вона спрямована на те, щоб під час нервової напруги дихання ввійшло у відповідність зі станом організму. Необхідно дихати часто і глибоко. Зробіть 3-4 глибоких і швидких вдихи-видихи. Вдихаємо через ніс, видихаємо через рот. Потім зробіть на 5 секунд паузу і дихайте, як зручно. Потім знову зробіть вдихи-видихи. Повторіть так 3-4 рази. 

Результат. У організм потрапляє багато кисню, і адреналін виходе. А раз немає збуджуючих чинників, людина заспокоюється.

Цей спосіб дуже схожий на той, що радять психологи: злічити до десяти, перш ніж накричати, наприклад, на дитину, яка не слухається. 
Але тут важливо не просто вважати до десяти, необхідно ще і концентруватися на цьому рахунку, тобто фізично представляти ці цифри, як вони з’являються і зникають, спливають в хмари, розчиняються у воді, — усе що завгодно. 
Результат. З’являється можливість не показувати свої неконтрольовані емоції.

Вона спрямована на те, щоб за допомогою дихання змусити організм перейти в спокійний стан. Дихаєте трохи глибше, ніж зазвичай. Саме небагато. Якщо дихати глибоко, то закрутиться голова, ви доб’єтеся зворотного ефекту. Думайте про те, як правильно ви дихаєте. Ця техніка менш помітна, чим перша, і підходить тим, кого, наприклад, в даний момент відчитує на підвищених тонах нервовий бос. 
Результат. Кисень позбавляє організм від адреналіну, а думки, зосереджені на диханні, допомагають «піднятися» над ситуацією і сприймати що відбувається адекватніше.
Категорія: Мої статті | Додав: psiholog (04.06.2013)
Переглядів: 301 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024